Sudėtingas tėvų vaidmuo. Plačiau

Kas nulemia vaiko mokymosi rezultatus? Plačiau

Kaip išmokyti vaikus būti laimingais? Plačiau

Kaip išmokyti vaikus ruošti namų darbus? Plačiau

10 pagrindinių tėvų klaidų auklėjant vaikus. Plačiau

17 priežasčių skaityti vaikams knygas.Plačiau

Ką reikia žinoti apie netaisyklingą vaikų laikyseną? Plačiau

 

 

 

Siūlome paskaityti šias knygas:

"VAIKAI KILĘ IŠ DANGAUS"

John Gray

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2001 m., 2009 m. Vilnius

 John Gray, garsiosios knygos "Vyrai kilę iš Marso, moterys-iš Veneros" autorius, šioje knygoje dėsto visiškai naują požiūrį į vaikų auklėjimą. Parskaitę sužinosite, kaip suteikti vaikams laisvės ir juos nukreipti taip, kad atsiskleistų tikroji jų asmenybė.

 

Šių laikų pasaulis kitoks ir mūsų vaikai kitokie. Jie nebekreipia dėmesio į baime pagrįstą auklėjimą. Pozityviai ugdyti vaikus nelengva, tačiau tai gali daryti stebuklus.

 

VISKĄ, KO REIKIA ASMENYBEI AUGTI, JIE JAU TURI. JŪSŲ, KAIP TĖVŲ UŽDUOTIS - PADĖTI JIEMS ATSISKLEISTI IR TAPTI:

  • valingiems ir paslaugiems, o ne tik paklusniems
  • nuoširdžiai atjaučiantiems, o ne iš pareigos padedantiems tėvams
  • nemeluojantiems ir neapgaudinėjantiems
  • pasitikintiems savimi ir sugebantiems jaustis laimingiems su mama ir tėčiu

 

„Įsiklausyti į savo vaikus yra nepalyginamai svarbiau, nei kur nors pavėluoti.“                    

 John Gray

INDIGO VAIKAI

Lee Carroll, Jan 

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2007 m.

   Kas yra indigo vaikas?

Indigo vaikas – tai mažutėlis (berniukas ar mergaitė), įkūnijantis naują, neįprastą psichologinių savybių visumą ir anksčiau visuotinai neužfiksuotą elgesio modelį. Šis modelis turi savitus veiksnius, kurie su tokiais vaikais bendraujančius tėvus ir mokytojus skatina keisti laikyseną šių vaikų atžvilgiu ir kitaip juos ugdyti. Šioje nauja pasaulėžiūra grįstoje knygoje garsūs rašytojai ir paskaitininkai Ly Kerolis ir Džeinė Touber atsako į daugelį painių klausimų apie indigo vaikų reiškinį, pavyzdžiui:

• Ar dabarties vaikai – tai žmonijos evoliucijos atspindys?

• Ar šie mažyliai sumanesni už mus, kai tokio amžiaus buvome mes patys?

• Kodėl mūsų vaikai dažnai laikomi sistemų griovikais?

• Kodėl daugybei gabių mažylių diagnozuojamas hiperaktyvaus elgesio sutrikimas (HES)?

 

Šiam veikalui L. Kerolis ir Dž. Touber surinko puikių specialistų – gydytojų, pedagogų, psichologų ir kitų sričių žinovų – grupę, padedančią aiškiau suvokti indigo vaikų reiškinį. Šie saviti mažyliai gimsta žinodami, kas esą. Taigi deramai juos sutikime, gėrėkimės jų įstabiais bruožais ir ugdykime rūpesčio ir meilės kupina širdimi.

 

 Džeinė Touber ir Ly Kerolis – po visą pasaulį keliaujantys paskaitininkai, gausias klausytojų grupes mokantys pažinti ir išlaisvinti savo vidines galias. Per pastarąjį dešimtmetį Ly parašė aštuonias žmonių saviugdai skirtas knygas, kurios verčiamos į daugybę pasaulio kalbų. Džeinė ir Ly trejetą kartų buvo kviečiami į Niujorką Jungtinių Tautų Taryboje išsakyti kupiną vilties ir meilės savo žinią. Paskutinį kartą tokiomis aplinkybėmis jie kalbėjo 1998 metais.

PRATIMAI, PALENGVINANTYS MOKYMĄSI

Laima Pozdniakovienė

Leidėjas:  Kronta
Išleista: 2001 m.

  Šia praktinio pobūdžio knygele atskleidžiama visuminio ugdymo esmė - tai vaiko minties, jausmo ir žodžio vienovė mokymosi procese. Knygelėje aprašomi pratimai, lavinantys dėmesį, atmintį, vaizduotę, kūrybiškumą, stiprinantys sveikatą. Tai ne tik dalykiškai ir moksliškai pagrįsta metodinė knyga pedagogams, bet ir labai reikalinga knyga tėvams bei kiekvienam žmogui, besirūpinančiam savo sveikata, vidine bei išorine darna. Knygelės privalumai - pratimų nuotraukos ir piešiniai, iš kurių matyti ne tik, kaip tokie pratimai atliekami, bet ir jų efektyvumas.

KAIP UŽAUGINTI TIKRĄ VYRĄ ŠEIMOJE: VIENIŠOS MOTINOS GIDAS.

Richard Bromfield, Cheryl Erwin

Leidėjas: Baltos lankos
Išleista: 2006 m.

  Knygoje įtaigiai kalbama apie sūnus auginančių vienišų motinų problemas. Pasitelkdami gyvus pavyzdžius, autoriai atsako į daugelį klausimų: koks mano, kaip vienišos motinos, vaidmuo? Ar galiu būti tikra, kad mano sūnus užaugs neprarasdamas vyriškos tapatybės? Galiausiai kaip nepamiršti savęs ir savo poreikių?
Ši knyga, naudinga ne tik vienišai mamai, bet ir bet kuriai berniuką auginančiai šeimai, padės įveikti problemas, susijusias su prisirišimu ir atsiskyrimu, priklausomybe ir savarankiškumu, leistinomis ribomis ir privatumu. Sužinosite, kaip ugdyti berniuko charakterį, gebėjimus ir tapatybę, puoselėti sveiką požiūrį į moteris ir meilę, padėti siekti mokymosi bei profesinės sėkmės ir pasirengti neišvengiamai ateisiančiai dienai, kai sūnus pradės gyventi savarankiškai.

KAIP ATITRAUKTI VAIKĄ NUO KOMPIUTERIO IR KĄ DARYTI PASKUI.

 

N.Nekrasova, Z.Nekrasova

Leidėjas: Mijalba
Išleista: 2008 m.

   Šią knygą parašė mama ir dukra – retas atvejis, argi ne? Juolab, kad tai knygos apie auklėjimą.
Autorės nuolat rašo žurnalams „Laimingi tėvai“, „Liza“, „Mano vaikas“, „Mama, tai aš!“, „Aš pati“ ir kitus, taigi jos surinko dažniausiai skaitytojų užduodamus klausimus, specialistų atsakymus į juos, apibendrino savo pačių patirtį, apmąstė savo požiūrį į pasaulį ir į kits kitą. Visa tai sudėjo draugėn ir sukūrė knygą – pašnekesį, kur skamba tiek tėvų, tiek vaikų balsai, kur aiškiai išsakomi tiek tėvų, tiek vaikų požiūriai ir poreikiai.
Knygoje „Kaip atitraukti vaiką nuo kompiuterio ir ką daryti paskui“ yra naudingų idėjų, kaip spręsti daugelį kompiuterinių problemų. Čia aptariama:
• Kaip mūsų vaikai prisiriša prie televizoriaus ir kompiuterio;
• Kodėl jūsų vaikas bėga į virtualų pasaulį;
• Kaip galima įveikti priklausomybę nuo kompiuterio;
• Kuo ji pakeičiama;
• Ką daryti tėveliams, kai norisi „uždrausti“ ir „neleisti“;
• Kaip pakreipti meilę kompiuteriui, kad ji būtų naudinga visai šeimai.

Mokyklos svetainė